BEZPŁATNE:

Rytmika – ma znaczący wpływ na ogólny rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Głównym celem zajęć jest rozwijanie mowy, słuchu, postrzegania, kształcenie wrażliwości na bodźce dźwiękowe oraz koordynacja ruchowa w wyniku połączenia ćwiczeń fizycznych z dźwiękiem. Zajęcia prowadzone są przez Panią Marlenę raz w tygodniu.

Logopedia – Wczesna terapia logopedyczna pozwala dziecku na szybką korektę wad. Przekłada się to na późniejszą, prawidłową naukę pisania i czytania bez błędów fonetycznych oraz lepszą samoocenę dziecka. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i są dostosowane do tempa pracy oraz możliwości artykulacyjnych każdego dziecka. Prowadzi je neurologopeda - Pani Katarzyna.

Język angielski – Zajęcia są prowadzone w formie rozrywki – wykorzystując muzykę, gry i zabawy. Dzieci w praktyce uczą się słownictwa oraz stosowania właściwych form i odmian, tę umiejętność nabywają więc naturalnie. Zajęcia z języka angielskiego odbywają się codziennie w każdej grupie wiekowej w wymiarze 30 minut (w grupie 3 latków 15 minut). Dodatkowo realizowane są godziny lektorskie, podczas których nauczyciel zapoznaje i osłuchuje dzieci z językiem angielskim przez kilka godzin dziennie.

Język ukraiński – Zajęcia prowadzone dla dzieci z Ukrainy. Odbywają się raz w tygodniu i prowadzone są przez Panią Tetianę.

Gimnastyka korekcyjna – Kompensacja, czyli zapobieganie i korektywa-leczenie wchodzi w skład edukacji zdrowotnej i ruchowej zawartej w programach wychowania przedszkolnego. Zajęcia są przeznaczone dla każdej grupie wiekowej i prowadzone są przez Panią Annę raz w tygodniu.

Śpiew – Zajęcia umuzykalniające dla dzieci przy akompaniamencie gitary. Mają na celu rozwijanie wrażliwości i wyobraźni muzycznej oraz rozwijanie umiejętności rozróżniania barwy dźwięków. Prowadzone są przez Panią Patrycję.

Dogoterapia – Zajęcia prowadzone są raz w miesiącu przez specjalistę w towarzystwie przeszklonego psa. Mają one formę pokazów, gier i zabaw, które zachęcają przedszkolaków do aktywnego udziału. Dzieci zyskują wiedzę na temat psów, poznają ich zwyczaje i uczą się, by przy kontaktach ze zwierzętami zachować ostrożność. W czasie dogoterapii dzieci uczą się też wydawania komend psu, karmią go, głaszczą i uczą kontaktu z nim. Prowadzi je Pani Martyna, a towarzyszą jej Kuka lub/i Frida.

Warsztaty zoologiczne – Są to spotkania ze zwierzętami. Na każdych zajęciach dzieci mają szansę dokładnie poznać różne gatunki. Omawiane są ich potrzeby, sposoby opieki oraz żywienia. Dzieci mają możliwość dotknąć zwierzę, zabrać na ręce, przytulić czy pogłaskać, co dodatkowo wzmacnia kontakt i stanowi niezapomniane przeżycie. Zajęcia odbywają się cyklicznie i prowadzi je Pan Marcin.

Robotyka – Zajęcia z robotyki odbywają się cyklicznie co 6 tygodni. Prowadzone są przez specjalistę i przeznaczona są dla dzieci w wieku 5-6 lat.

Katecheza – Zajęcia z katechezy mają charakter dydaktyczno-wychowawczy. Odbywają się dwa razy w tygodniu i są prowadzone przez Nasze Siostry.

Spotkania z psychologiem – Nasze przedszkole współpracuje z psychologiem dziecięcym – Panią Justyną, która jest do dyspozycji podopiecznych oraz rodziców dwa razy w miesiącu.

Msza Święta – wszystkie grupy wiekowe uczestniczą w Mszach Świętych kilka razy w roku.

DODATKOWO PŁATNE:

Bystrzak –Dzieci w czasie zajęć otrzymują porcję nowych doznań stymulujących rozwój, Pobudzają swoją wyobraźnię i ciekawość, są inspirowane do ciągłego rozwoju. Doświadczają, eksperymentują a przede wszystkim dobrze się bawią. Prowadzone są raz w tygodniu przez Panią Halinę. Mogą w nich uczestniczyć dzieci w wieku 4-6 lat.

Piłka nożna –  Gry i zabawy z piłką przeznaczone są dla każdej grupy wiekowej. Uczą nie tylko zasad gry, ale także pracy zespołowej i zasad fair play. Mają na celu zainteresowanie dzieci sportem oraz kształtowanie właściwych postaw poprzez zabawę już od najmłodszych lat. Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu przez Pana Macieja.

Tańce – Zajęcia prowadzone są metodą odtwórczo-naśladowczą wplatającą elementy improwizacji ruchowej oraz zadania rozwijające wyobraźnię dziecka. Zajęcia taneczne kształtują poczucie rytmu i słuch muzyczny, rozwijają wyobraźnię przestrzenną oraz koordynację ruchową. Pomagają konstruktywnie rozładować emocje a także budują poczucie wspólnoty. Lekcje taneczne odbywają się raz w tygodniu i prowadzi je Pani Joanna.

Wycieczki – organizowane kilka razy w roku.